מלחמת התודעות

* פוסט אורח – נעם מנלה

אנו רגילים לחלק את העולם לצעירים המבקשים שינוי ולמבוגרים, האוחזים בקרנות המזבח של העולם אותו הם מכירים ואיתו הם הצליחו. לדעתי החלוקה הקלאסית הזאת מאבדת אחיזה ואינה מתארת נכונה את הכוחות הפועלים והמחוללים שינוי טקטוני בעולם כיום. מעבר לכך, חלוקה לצעיר-מבוגר מנתקת את המבוגרים מהמהיפכה האדירה המתרחשת סביבם, ומאפשרת להם לפטור אותה כשטויות של צעירים חסרי מנוח. אני מבקש להציע חלוקה אלטרנטיבית, כזאת שאינה תלוית גיל אלא תלוית תודעה.

״תכנית החלוקה״ שאני מציע, אם כן, היא תפיסתית. נקודת הייחוס שלה היא אל מול מהפיכת הטכנולוגיה השיתופית. כל בר דעת מבין שלפני מהפיכת הדפוס ואחריה אי אפשר לחשוב ולהתנהל אותו דבר, אבל לא כל בר דעת מבין שאותו דבר בדיוק קורה עכשיו עם מהפיכת השיתוף. לערכי התודעה החדשה המכילים שקיפות, הוגנות, מידתיות בחלוקת ההון ושיתוף יש מסה קריטית של נציגים פעילים, לא רק בדור הצעיר, אלא בכל שדרות הגיל והמעמדות.

לצורך המחשת ״תכנית החלוקה״ שלי אשתמש בשני ביטויים מהעולם הטכנולוגי: דור ומערכת הפעלה.

אנשי דור 1+2 – מערכת הפעלה חד-כיוונית (לא ניכנס כאן להבדלים בין אנשי דור 1 ו -2). מאפיין עיקרי: תפיסת עולם מונולוגית. אמצעי המידע המרכזיים שלהם הם חד-סטריים: טלוויזיה, רדיו ועיתונים מודפסים. צורת הניהול שלהם היא כמובן חד-כיוונית: היררכית, מסתירה, אנטי-שיתופית.
רשתות שיתופיות תוך ארגוניות מהלכות עליהם אימים. מחקרים מצביעים על כך שבדרך כלל יתחברו לצדדים השליליים ולסכנות (האמִיתיות והמדומות) הקיימות ברשתות החברתיות. שקיפות עבורם היא אנרכיה והאותיות הקטנות גן עדן של קומבינות והסתרה ומקור לרווחים אין סופיים. 98% מהארגונים בעולם מנוהלים ומתנהלים בתצורה של דור 2 ובהם מדינות.

אנשי דור 3 –  מערכת הפעלה שיתופית-נרקיסיסטית. אנשים אלו מתאפיינים בעיקר בשימוש בכלים הטכנולוגיים וברשתות החברתיות כדי להאדיר את עצמם. לאחר אלפי שנות "דיכוי", שבהן רק הנבחרים והמוצלחים ביותר קיבלו את הזכות והאפשרות לדבר אל העולם באמצעי המדיה, פתאום כל אחד יכול. אנשי דור 3 יעלו לרשת תמונות מהחופשות בתאילנד, יפיצו את  הזוגיות המאושרת שלהם ויעלו תמונות סלפי מגוכחות לצד קטעים יצירתיים או מרגשים. כל דבר הנתפס בעיניהם כמאדיר את הדימוי שלהם הוא לגיטימי.

אנשי דור 4 – מערכת הפעלה אידיאולוגית-רשתית (social ideology). אלו האנשים השואפים לתקן את העיוותים שיצרו המערכות הישנות (העסקיות, הפוליטיות, הנשלטות על-ידי אנשי דור 2) תוך שהם משתמשים ביכולות טכנולוגיות וברשתות החברתיות. חלקם היה שייך עד לא מכבר לעולם הישן וחצה את הקוים. האידיאולוגיה, המשמעות וההשפעה הן הדלק של האנשים הללו. רק לשם המחשה כ-15% מכלל התעבורה בפייסבוק מוגדרת כתעבורה אידיאולוגית – בעד או נגד משהו. אידיאולוגיה כדרכה עלולה להיות מסוכנת ואף אלימה, ואכן בין אנשי דור 4 ניתן למצוא את כל הטווח משוחרי טוב ועד תומכי אל-קעידה למיניהם. אנשי דור 4 סוחפים איתם במעגל ההשפעה הראשון את אנשי דור 3 החשופים לאידיאולוגיה שלהם ברשת.

מלחמת התודעות מתרחשת במפגש בין אנשי דור 2 ואנשי דור 4. אלו לא יכולים לחיות בכפיפה אחת. תפיסות העולם רחוקות מדי אחת מהשניה והפער בלתי ניתן כמעט לגישור. אנו רואים את זה בין מדינות נשלטות על-ידי פוליטקאים מדור 2   לאזרחיהם -שמסה קריטית מהם כבר שייכת לדור 4, מנכ״לים מבוהלים מול עובדיהם המתארגנים בקלות ובין חברות עסקיות חובבות ההסתרה והאותיות הקטנות ללקוחותיהם הדורשים שקיפות  והוגנות ומצביעים ברגליים.

לסיכום, העולם הולך והופך לאידיאולוגי. יותר ויותר אנשים שואלים את עצמם ״מה האג׳נדה שלי״ ״למה אני קם בבוקר״ ״איך אני משפיע״. כוחות אדירים ומעולים נוטשים את ממסד דור 2 לטובת עבודה שיש בה משמעות, וערך. מהצד השני, מנכ״לים שרוצים לשמר רלוונטיות חייבים לשנות דיסקט ולהבין שהם נדרשים לצורת חשיבה וניהול אחרת מזאת שאיתה הצליחו כל כך. בזה תיבחן מנהיגותם העתידית.

אפילוג:
לאחרונה, הוציא מנכ״ל גאפ מכתב ללקוחותיו בו הוא מעדכן אותם על כך שהעלה את שכר המינימום לעובדיו. והשאלה היא, ממתי מעניין את הלקוחות כמה מרוויח הקופאי? התשובה היא מאז שדור 4 שולט באמצעי התודעה החדשים.

 

 

נעם מנלה.
הכותב הוא איש דור 4, חוקר ״תודעה עכשווית״ ומחבר הספר ״הקוד היצירתי״.

נעם

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *