ארד אקיקוס – פסיכולוג אינטרנט

אז נכון שיש מלא אתרים כאלה ומיליון טוויטים ואינטרנטים ורשתות ופורומים? (נשבעים שעדיין יש פורומים) אז מאחוריהם יש אנשים, וארד מכיר אותם, באמת.

הוא יועץ תקשורת ואיש מחקר בתחום הניו-מדיה והטכנולוגיה, מפתח ומנהל אסטרטגיות בזמן אמת, מחבר את לקוחותיו לכל מה שקורה עכשיו (או כמו שהוא קורא לזה – It's all about now) וישתדל למצוא את הדרך להוציא אתכם מכל משבר אפשרי. מארד תקבלו הרבה אמת על השולחן – יש שיגידו אפילו קצת יותר מידי.

המתודולוגיה מורכבת ממחקר שיחה ברשת בעזרת כלים טכנולוגים של Big Listening, הפקת תובנות ויצירת מסרים ופעולות שמבוססים על ההזדמנויות שהשיח שמתרחש מייצר (במיוחד ברגע זה ממש).

זוכרים שפעם היינו מזמינים סקר, עושים קבוצת מיקוד, ובסוף היינו עושים תוכנית לשנה הקרובה, ומיישמים גג חצי ממנה? אז אנחנו כבר לא בשנות החמישים, ואין סיבה להתייחס לקהל יעד שלנו כאילו הוא כן נמצא שם.
הרשת מדברת, מחליפה רעיונות 365 יום בשנה, כל שעה, כל דקה, והתפקיד שלנו הוא להקשיב.

איפשהו באינטרנט מחכה לכם הזדמנות – קהילות שבדיוק עכשיו מתעניינות במוצר כמו שלכם, אירוע שהתרחש ומשפיע על סביבת המחייה של המותג שאתם מנהלים, אווירה מסויימת או אנשים שאפשר לתקשר איתם – ארד ימצא אותם בשבילכם, יחבר אתכם לשפה, ויקח אתכם לטיול מותגים בתרבות האינטרנט המקומית.

בשנים האחרונות ארד חקר את המדיה החברתית ואת דפוסי ההתנהגות השונים של הגולשים, ויישם את המסקנות ממחקרים אלה בכל פעילות שבה לקח חלק.
ב-2009 החל להרצות בקורס לניהול העתיד של 'להב' באוניברסיטת תל אביב, והצטרף כשותף מנהל לזרוע הניו מדיה במשרד הפרסום אברהם, שם לקח חלק בניהול תקציבי הניו מדיה של משטרת ישראל, הולנדיה, רנואר, גלובס, עולם הקולנוע ועוד. בתחילת 2011 עזב את המשרד, והחל לייעץ באופן עצמאי, בין השאר לאיכילוב, אורנג' ולוגיה.

לקראת סוף אותה השנה, בקיץ 2011 המפורסם, ארד עמד בראש מאמצי המדיה והניו-מדיה של המחאה החברתית, וניהל את פלטפורמות המתנדבים וערוצי ההפצה והתקשורת, בעיקר בפייסבוק ובטוויטר. מ 2012 מייעץ בקמפיינים פוליטים ומסחריים בארץ ובחו״ל, וניהל מקצועית את הקורס לשיווק במרכז הבינתחומי בהרצליה. שימש כפסיכולוג הרשת והאסטרטג של מפלגת ארץחדשה בקמפיין הבחירות לכנסת ה19. כיום הוא עוסק ביעוץ אסטרטגי בקמפיינים מסחריים ופוליטיים לגופים שונים בארץ ובעולם, ומלווה עסקים שעושים לו חשק לקום בבוקר.