אריק רייזר, טווה רשתות

כולנו מנהלים את חיינו, או לפחות חלק גדול מהם, ברשתות החברתיות. בא אריק ואמר "למה שלא נבנה לנו רשת בתוך הארגון?". רצה המקרה ואריק הוא יועץ ארגוני וותיק, חוקר ומרצה בתחום כבר שנים. לכן הוא גם יודע איך לעשות את זה נכון. השיטה שאריק מציע מתבססת על ההגיון של הרשתות החברתיות, במפגש עם דרכי הבנייה והפיתוח של ארגון יעיל ובריא. אריק בונה רשתות חברתיות אינהרנטיות בארגון, ומטמיע אותן בתוך הפעילות הפנים ארגונית.

המערכות של אריק יודעות לעבוד גם ככלי שיווקי פנים ארגוני, וגם כאפליקציה לפעילות של קהל לקוחות, מועדון חברים או כל קהילה שרוצה לנהל את עצמה.

משתף את מחשבותיו ורעיונותיו בבלוג שלו

עד כאן "חברים מספרים". להלן מה שאריק אומר כשהוא מקבל את המקרופון:

הפילוסופיה שלי

אני מאמין ששילוב מדיה חברתית בארגון משפרת את התרבות  הארגונית ומשפרת בסופו של דבר את השורה התחתונה. היות ואני ביסודי איש של ארגון (לפני הטכנולוגיה), אני מאמין שמרבית תהליך שילוב  רשת חברתית הוא ארגוני (החל בהגדרות וכלה בהטמעה). הטכנולוגיה החברתית היא רק הפלטפורמה עליה נבנים תהליכי העבודה "החברתיים". אני רואה את הארגון עובר סוג של התפתחות הדרגתית (הכרה של הצרכים, מה שצריך לשפר והבנה  באילו כלים אפשר לעשות זאת). ככל שהארגון מוכן יותר כך ההטמעה מוצלחת יותר.

שלושת העקרונות לפיתוח סושיאל ביזנס בארגונים וחברות :

  • חשיבה בגדול, פעילות בקטן
  • פעילות על פי מדידות ולא הנחות
  • הבאת ערך מיידי לארגון

אני אסטרטג של רשתות חברתיות ארגוניות

מה זה אומר?  הטמעת רשת חברתית בארגון מאפשרת הזדמנויות חדשות ונותנת מענה לבעיות, לאתגרים ולמורכבויות שלעיתים הארגון מתקשה להתמודד עימן. הבעיה העיקרית שמגוון האפשרויות, עושר הפתרונות וריבוי המימדים יכול להסיט  את המיקוד ממה שבאמת חשוב והיכן להתחיל בארגון  (אם תשאלו עשרה מנהלים אצלכם איך נראית רשת חברתית בארגון, תקבלו עשר תשובות שונות. וזה לא מקרי, כל מנהל רואה את המימד שלו).

וכאן אני נכנס לתמונה, אני עוזר לארגון להגיע להכרה והבנה לעומק של הצרכים, מה שצריך לשפר ובאילו כלים מהטכנולוגיה החברתית אפשר לעשות זאת. בונה עם הארגון "מפת דרכים" לאן הוא רוצה להגיע עם השימוש ברשת החברתית והרחבת המשתמשים לכלל הארגון.

נסיון רב בפיתוח וליווי תהליכים ארגוניים מחד, ואפיון והקמת מערכות ווביות מאידך, מאפשרים לי לתת שירות המשלב ראיית צרכים ארגוניים (מתוך הניסיון הייעוצי), התאמת הפתרון (הכרות מעמיקה עם  תחום ה- enterprise 2.0) ופיתוח מערכות מידע (ניסיון בניהול פרוייקטים טכנולוגיים)

אני יועץ ומלווה

כל מה שלמדתי, וממשיך ללמוד, נכנס לתוך הייעוץ. אני מאמין בייעוץ תכליתי המשלב יישום מחקרים ומתדולוגיות וממנף אותם לפתרון המושלם עבור לקוחותי.

יש לי מסגרת עבודה מודולרית להטמעת רשת חברתית בארגון. מתאימה עצמה לכל צורת ארגון (ולמצב בו נמצא) ומהווה נקודת מוצא להתאמה אישית של תוכנית פעולה עבור הארגון.

לעולם לא יהיו שני פרויקטים אותו דבר כמו שאין שני ארגונים דומים. המשותף לכל הפרויקטים הוא הליווי האישי והמוכוון פתרון. ייעוץ וליווי שמובילים את הארגון להבנות, תובנות ומוטיבצייה לאימוץ ולהמשך השימוש והקליטה של הרשת החברתית.

מה שמנחה אותי זה להביא ערך מיידי לארגון. מוודא לאורך כל הדרך שהתהליך עונה לדרישות, מתמודד עם המורכבויות  ופותר הצרכים של הלקוחות שלי.

אני מרצה ודובר

הצגתי והרצתי בעבר על נושאים מגוונים בפורומים שונים.הציונים שקיבלתי היו תמיד גבוהים, והמשובים היו טובים מאוד.

כיום אני מרצה על מדיה חברתית בכלל ושילוב רשתות חברתיות בארגונים בפרט. (מצגת שערכתי בנושא).

ריבוי המימדים והשימושים של הרשתות החברתיות בארגונים יחד עם עושר המידע הקיים, מאפשרים לי למקד את הרצאותי לקהל היעד, להציג את המידע אותו מחפש ולהביא ערך מוסף לצופים.

עוד קצת עלי אפשר למצוא פה View Arik  Rizer's profile on LinkedIn

רוצים לפטפט, להתייעץ או לחשוב יחד?
מוזמנים לדבר איתי בטלפון 0544.846.648
או במייל [email protected]