עומר לוי

מי שיאשים את עומר בסכיזופרניה פתולוגית, נגיד לו שזה לא יפה לצחוק על אנשים חולים. אז מה אם עומר מתחיל אתך שיחה בתור מתכנת, ממשיך כמעצב, ואחרי שנתן ערימה של המלצות שיווקית והתחיל לכתוב תכנית עסקית, הסתבר שהוא בכלל מנהל פרוייקט (שזה בעצם מה שהוא למד באוניברסיטה). אז מה.

כדי להבין את עומר, אין ברירה אלא לסתום את האף ולהציץ בעברו הרחוק. עומר התחיל לפרק ולהרכיב דברים פחות או יותר בעריסה. לאחר אי אלו שנים של אובססיה לאלקטרוניקה, הגיע לגיל שאפשר להתחיל להשתולל באינטרנט ועולם שלם נפתח לפניו. הוא רצה להבין לא רק על איזה כפתורים צריך ללחוץ, אלא מה באמת עובד שם במרחב הוירטואלי, מה גורם לבמה האישית של מישהו לאסוף קהל, ולאחרת לא. מה שכל הממבל ג׳מבל הזה בעצם אומר הוא, שעומר יודע איך לייצר נוכחות ברשת, אבל באמת.

גישה הוליסטית

עומר רואה נוכחות אינטרנטית כיישות הוליסטית. אתר שאינו מחובר כמו שצריך, יפה ומושקע ככל שיהיה, זה קצת כמו לשיר במקלחת. לעומת זאת, קידום מושקע שמוביל לאתר מבאס, זה כמו להבריז ממסיבה שאתה ארגנת. צריך להתייחס לכל פיקסל ששמים באתר כמשדר אל הרשת, כל מילה חייבת להיות ידידותית לבני אדם וחביבה על מנועי חיפוש, וכל קישור חייב לדעת לאן הוא רוצה להיות מחובר. אם היינו רוצים להרשים אותכם, היינו מדברים כאן גם על נפח תעבורה, הבדלים בין שרתים, וכל מיני עננים. אבל אנחנו לא.

אתרים ואפליקציות

עומר הוא קודם כל מיילד אתרים ובורא אפליקציות, סוג של דולה לעניינים אינטרנטיים. יש אנשים שמתרגשים משקיעות מרהיבות. עומר, מתרגש מיצירה של מקומות וירטואלים חדשים שמופיעים אצלכם במחשב או בנייד, ממש כמו האתר הזה. מה לעשות, ככה הבנאדם, ואנחנו לא שופטים אותו. עומר עשה UI ו-UX עוד לפני שקראו לזה ככה. אבל היום הוא חושב שזה לא מספיק. חוויית משתמש חלקה זאת נקודת האפס מבחינתו. אתה לא אמור להרגיש את זה בכלל. מכאן רק מתחיל העיצוב. ואז, כשהאתר עולה לאוויר, החיים שלו מתחילים, וכמו ילד הוא לא מפסיק להשתנות ולהתפתח. עומר בודק את הביצועים של האתרים, ומשפר אותם כל הזמן על פיהם. מאין הגיעו לידים ומאיפה לא, למה מגיבות הכניסות ואיך אפשר לשפר את זמן השהייה באמצעות שינוי סדר העמודים. וזה אף פעם לא נמאס לו. אף פעם.

וורדפרס, אהובתי

לפעמים בחיים, צריך לנקוט עמדה. ג׳ומלה ודרופל הם חמודים והכל, אבל אין על וורדפרס. הרומן שלו עם המערכת המשגעת הזו התחיל לפני שנים רבות, ומה שיפה באמת זה שהוא כל הזמן מתפתח. כל יום נולד פלגאין חדש, ועומר מיד לוקח אותו לסיבוב. כל יום מופיעות ערכות עיצוב חדשות, ועומר מכיר את כולן (לא כמטאפורה. ממש את כולן!). עומר גם מת על קוד פתוח, ולכן הוא פעיל בקהילת וורדפרס הגועשת, וחולק את הידע שלו בהרצאות ואירועים מרכזיים כגון וורדקאמפ וכאלה.

קצת על פעם

במהלך שירותו בצה״ל הגן עומר על גבולותיה הקיברנטיים של מדינת ישראל כחלק מיחידת האינטרנט של דובר צה״ל, ולאחר שיחרורו גוייס בשנית לשורות חברות ההייטק הישראליות.
עומר היה ארט דיירקטור ב- Adsmarket (היום Matomi) והוביל את תחום חווית המשתמש, העיצוב והשיווק בחברה משך שנתיים עד שפתאום גילה שהוא בכלל רוצה להיות תרמילאי ויצא לטייל בעולם. כשחזר, אחרי שנתיים, פתח בקריירת סולו ומאז ועד היום הוא מעניק ללקוחותיו מגוון רחב של שירותים ומוצרים אינטרנטיים – וכל זאת הוא עושה כדי לממן את ההתמכרות הקשה שלו לאבוקדו.

הנה קצת ניים דרופינג: סייהוק, מטומי, הסדנא לידע ציבורי, BI Science, משרד עו״ד שנהב ושות׳, המתכון הסודי, עודד בן יהודה, הרפתקה.קום, טל שניידר, שאול אמסטרדמסקי, מחשבה חופשית, Balooki, נעמי לשם, בירה נגב, בנצ׳מרקטינג, Knowledge to Action, יקב רמות נפתלי, Games for Peace, רד קרפט, אינקרדיבילד, אנריקו סגרה אדריכלים, ובטח עוד כמה ששכחנו.

על מנת להבין יותר לעומק, ולדעת מה יכול עומר לעשות בשבילך, מומלץ להפגש אתו.
לצורך זה כדאי להתקשר אליו ל-0544630675 ולקבוע. אפשר גם לשלוח לו אימייל ל- omer.levi בג׳ימייל.